![Στους κορυφαίους σεφ του κόσμου μέλη της Λέσχης Αρχιμαγείρων Β. Ελλάδος](/sites/default/files/styles/new_vrd_title/public/2020-12/S%CE%B5f.jpg?itok=ZWgLIJ8b)
Στους κορυφαίους σεφ του κόσμου μέλη της Λέσχης Αρχιμαγείρων Β. Ελλάδος
Σημαντικές διακρίσεις στον παγκόσμιο διαγωνισμό της California Walnuts
![ξ](/sites/default/files/inline-images/thumbnail_0.png)
Στους κορυφαίους σεφ του κόσμου μέλη της Λέσχης Αρχιμαγείρων Β. Ελλάδος
Σημαντική διάκριση στον παγκόσμιο online διαγωνισμό Master Chef, με θέμα τα καρύδια, τον οποίο διοργάνωσε , την Τρίτη 29 Δεκεμβρίου 2020, η εταιρία California Walnuts, απέσπασαν τα μέλη της Λέσχης Αρχιμαγείρων Β. Ελλάδος Εμμανουήλ Στράτος και Κική Εμμανουηλίδου, καταλαμβάνοντας την 7η και 8η θέση, αντίστοιχα, ανάμεσα στους 10 κορυφαίους chef.
![https:](/sites/default/files/inline-images/thumb%CE%B5%CE%B5nail.jpg)
Εκατοντάδες σεφ απ΄ όλο τον κόσμο, δήλωσαν συμμετοχή, τον περασμένο Ιούλιο, και επελέγησαν για τον τελικό 10 κορυφαίοι chef, μεταξύ των οποίων και ο Γέροντας Επιφάνιος, ο οποίος δυστυχώς δεν είναι πλέον κοντά μας. Το πιάτο του, «παραδοσιακός μπακαλιάρος με σκορδαλιά», θεωρήθηκε ένα από τα καλύτερα και προς τιμήν του, οι διοργανωτές έκαναν δωρεά 500 δολαρίων , στο Ιερό Κάθισμα Αγίου Ευσταθίου-Μυλοπόταμος.
Οι συνταγές με τις οποίες πήραν μέρος στο διαγωνισμό, ήταν εμπνευσμένες από τη μακεδονική γαστρονομική παράδοση και την ποντιακή κουζίνα. Συγκεκριμένα, ο Εμμανουήλ Στράτος συμμετείχε με «κριθάρι με σπανάκι, πέστο από φέτα και καρύδια, μπαρμπούνι με κρούστα μυρωδικών» και η Κική Εμμανουηλίδου με «παραδοσιακή ποντιακή σούπα, κεφτεδάκια με μοσχάρι, πληγούρι, καρύδια, αρωματικά βότανα και καυτερή πιπεριά».
Λέσχη Αρχιμαγείρων - Ζαχαροπλαστών Βορείου Ελλάδος
Δ.Ε.Θ. (Περίπτερο 15), Εγνατίας 154, 54636 Θεσσαλονίκη
Τ: 2310 291.845 / 291.525, F: 2310 291.845, E: info@chefsclub.gr, U: www.chefsclub.gr