![Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου από τις 15:00 έως τις 16:30](/sites/default/files/styles/new_vrd_title/public/2024-02/Screenshot%202024-02-21%20at%2016-16-34%20%28%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%AD%CE%BD%CE%B1%20%CE%BD%CE%AD%CE%BF%20e-mail%29%20-%20xper_media%40yahoo.gr%20-%20%CE%A4%CE%B1%CF%87%CF%85%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CE%BF%20Yahoo.png?itok=qARC0rr9)
Η Κινεζική Πρωτοχρονιά στην Πλατεία Αριστοτέλους
Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου από τις 15:00 έως τις 16:30
Ο Δήμος θεσσαλονίκης φιλοξενεί στην Πλατεία Αριστοτέλους, την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου από τις 15:00 έως τις 16:30, εκδήλωση της Επαρχίας Σιτσουάν της Κίνας και της Κινεζικής Πρεσβείας στην Ελλάδα, με τη συνδιοργάνωση του Κινεζικού Γραφείου Εξωτερικών Υποθέσεων και της Κινεζικής Ένωσης Φιλίας της Σιτσουάν.
![Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου από τις 15:00 έως τις 16:30](/sites/default/files/inline-images/mail_22.jpg)
Πρόκειται για μία εκδήλωση – μπαζάρ, στο πλαίσιο των εορτασμών της Έναρξης του Σεληνιακού Νέου Έτους του Δράκου, της Σεληνιακής Πρωτοχρονιάς, η αλλιώς Φεστιβάλ της Άνοιξης, ή Φεστιβάλ Τετ.
Θα συμμετέχουν 12 καλλιτέχνες, παρουσιάζοντας καλλιτεχνικά δρώμενα σχετικά με την Κινεζική Πρωτοχρονιά.